Aktualności...


Jeśli coś Państwa niepokoi - nie trwajcie w niepewności, tylko poszukajcie pomocy u specjalistów. Dla Waszego dziecka bardzo istotny jest czas rozpoczęcia terapii.
Możecie skontaktować się z naszą Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i umówić się na konsultację.14 maja 2018

Fundacja „Promyk” zaprasza...

Fundacja „Promyk” zaprasza dzieci wraz z opiekunami na wycieczkę, która odbędzie się 9 czerwca 2018r., z okazji Dnia Dziecka:
Szlak kulturalno-rekreacyjny.
Wycieczka będzie zorganizowana szlakiem kulturalno - rekreacyjnym (Ostrołęka - Ryn - Mikołajki - Ruciane - Nida - Iznota - Ostrołęka). Grupę docelową będą stanowić dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami w wieku od 0 do 18 lat, zamieszkałe na terenie miasta Ostrołęki. Udział w zadaniu będzie bezpłatny i dobrowolny. Od uczestników nie będą pobierane opłaty. Wyjazd będzie zorganizowany autokarem z Ostrołęki.

Plan szlaku kulturalno - rekreacyjnego:
1. Zbiórka o 7.45.
2. Wyjazd z Ostrołęki o godzinie 8.00
3. Dojazd i zwiedzanie wraz z przewodnikiem Zamku w Rynie – położonego na wzniesieniu pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołów. W trakcie zwiedzania uczestnicy dzięki wiedzy przewodnika będą mogli zapoznać się z historią miejsca i jednocześnie kawałkiem historii swojego kraju - Polski.
4. Spacer nad brzegiem Jeziora Ryńskiego - korzystanie z uroków rekreacji.
5. Spożycie przygotowanych posiłków i przekąsek. Nabranie sił na dalsze etapy wycieczki.
6. Zbiórka i wyjazd do Mikołajek gdzie uczestnicy imprezy będę mieć zarezerwowany rejs statkiem z Przystani w Mikołajkach. Szlak: Mikołajki - Jezioro Śniardwy - Ruciane Nida.
7. Zwiedzanie i korzystanie z uroków rekreacji w Rucianej – Nidzie.
8. Wyjazd do miejscowości Iznota - zwiedzanie Dworu Galindów - przeżycie przez uczestników niezapomnianej, pełnej przygód wyprawy do świata z przeszłości, w którym żyło waleczne plemię Galindów.
9. Ognisko w Dworze Galindów - pieczenie kiełbasek, spożywanie, nabieranie sił, wzajemna integracja, korzystanie z uroków kultury i rekreacji.
10. Zakończenie wycieczki i powrót do Ostrołęki.

Osoby chętne zapraszamy do zgłaszania się w Sekretariacie Fundacji.


14 kwietnia 2018

UWAGA RODZICE...

Fundacja Promyk w kwietniu obchodzi Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Dlatego też przez cały miesiąc organizuje bezpłatne konsultacje z psychologiem i pedagogiem. W konsultacjach mogą wziąć udział rodzice zaniepokojeni rozwojem swoich pociech. Specjaliści na takim spotkaniu nie będą stawiać żadnych diagnoz, ale sprawdzą czy dziecko rozwija się prawidłowo i potwierdzą bądź rozwieją wątpliwości. Warto pamiętać, że im wcześniej zareagują rodzice, tym lepsze są rokowania na przyszłość! Fundacja Promyk Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych mieści się przy ul. Kołobrzeskiej 7 w Ostrołęce.

Więcej informacji na temat bezpłatnych konsultacji można uzyskać w siedzibie fundacji bądź dzwoniąc pod nr telefonu 506 754 402.

24 września 2017

UWAGA RODZICE

Od września br. przy Fundacji PROMYK działa Klub Rodziców „PROMYK”
Mając na uwadze trudności z jakimi spotykamy się na co dzień, po tym jak dzieci otrzymują diagnozę, postanowiliśmy organizować raz w miesiącu spotkania, by:
- udzielać informacji i wsparcia tym, którzy są zagubieni w gąszczu przepisów,
- szukają drogi najskuteczniejszej pomocy swoim dzieciom,
- chcą podzielić się własnymi (często trudnymi) doświadczeniami,
- szukają kontaktu z rodzinami o podobnych problemach.
Członkostwo w Klubie jest dobrowolne. Osoby, które wyrażą chęć przystąpienia do Klubu prosimy o zgłaszanie się w Sekretariacie Fundacji.

Spotkanie organizacyjne planujemy na 30 września br. godz. 14.00.

Zapraszamy...

26 czerwca 2017

        Wakacje z ,, Promykiem'' Centrum Wspierania Dzieci Młodzieży i Dorosłych

        W sobotę 24 czerwca z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego dzieci znajdujące się pod opieką fundacji ,,Promyk'', udały się na wycieczkę do wspaniałego miejsca jakim jest Mamucia Dolina.
Wszystkie dzieci brały udział w wyjeździe wspólnie ze swoimi opiekunami.         Miały okazję uczestniczyć w zajęciach w osadzie prehistorycznej prowadzonych przez przewodnika. Brały udział w wielu różnych grach, konkursach i zabawach, m.in.: rozpoznawanie tropów zwierząt oraz rozpalanie ognia za pomocą paleo-zapalniczek.
        Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, gdzie każdy skonsumował ciepły posiłek i mógł podzielić się swoimi wrażeniami o Mamuciej Dolinie. Wycieczka odbyła się pomyślnie i wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z jej przebiegu.
        Fundacja ,,Promyk'' chciałaby bardzo podziękować sponsorom:
Prezydentowi Miasta Ostrołęki Panu Januszowi Kotowskiemu, Cukierni Zofii Leszczyńskiej oraz Cukierni Białobrzewscy
za wsparcie finansowe oraz wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji wycieczki.

zdjęcia z wycieczki


10 czerwca 2017

        W dniu 10 czerwca 2017r. odbyły się warsztaty dla rodziców na temat: „Problem z jedzeniem i wybiórczą dietą u małych dzieci”. Organizatorem spotkania była Fundacja Promyk Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych wraz Polskim Stowarzyszeniem Terapeutów Integracji Sensorycznej.
Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem rodziców i terapeutów, ze względu na praktyczną formę zajęć, uczestniczyło w nich 25 osób, dla osób z listy rezerwowej zostanie zorganizowany kolejny termin spotkania.
Zajęcia prowadziła Pani mgr Jolanta Kazanowska - neurologopeda, terapeuta i nauczyciel metody integracji sensorycznej, specjalista wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju; wieloletnia praktyka kliniczna w placówkach publicznych i prywatnych (przedszkola, szkoły zespół wczesnego wspomagania); prezes PSTIS.
Pani mgr Jolanta Kazanowska w niebywale praktyczny sposób zapoznała uczestników z przyczynami oraz przede wszystkim sposobami radzenia sobie w przypadku problemów spowodowanych wybiórczą dietą oraz niechęcią do jedzenia u dzieci i niemowląt.
Fundacja Promyk, dziękuję Panu Mariuszowi Popielarzowi za życzliwość i pomoc w organizacji warsztatów.

zdjęcia z wasztatów


6 czerwca 2017

WARSZTATY DLA RODZICÓW

Fundacja Promyk wraz Polskim Stowarzyszeniem Terapeutów Integracji Sensorycznej zapraszają rodziców dzieci z wybiórczością żywieniową na warsztaty: „Problem z jedzeniem lub wybiórczą dietą u małych dzieci”

Termin warsztatów: 10 czerwca 2017r. (sobota), od godz. 10.30

Cel warsztatów:
Rodzice zapoznają się z przyczynami oraz sposobami radzenia sobie w przypadku problemów spowodowanych wybiórczą dietą oraz niechęcią do jedzenia u małych dzieci i niemowląt.
Prowadząca: Jolanta Kazanowska - neurologopeda, terapeuta i nauczyciel metody integracji sensorycznej, specjalista wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju; wieloletnia praktyka kliniczna w placówkach publicznych i prywatnych (przedszkola, szkoły zespół wczesnego wspomagania); prezes PSTIS
Miejsce szkolenia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ul.Piłsudskiego 38, 07-410 Ostrołęka
Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się w sekretariacie Fundacji Promyk i wpłata darowizny 25 zł na obsługę szkolenia (w sekretariacie Fundacji).

16 maja 2017

DZIEŃ DZIECKA I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z „PROMYKIEM”

Zapraszamy chętne dzieciaki wraz z opiekunami na wycieczkę autokarową do Mamuciej Doliny z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego.
Wycieczka planowana jest na sobotę 24.06.2017r., wyjazd o godz. 9.00, powrót ok 15.00
W programie m.in.:
- zajęcia w osadzie prehistorycznej (wraz z przewodnikiem),
- rozpalanie ognia za pomocą paleo-zapalniczek,
- rozpoznawanie tropów zwierząt,
- pieczenie kiełbasek,
- dla chętnych przejście przez błota (prosimy o zabranie kaloszy),
- gry i zabawy.
Dzięki pozyskaniu sponsorów, wszystkie dzieciaki zapraszamy BEZPŁATNIE (koszt opiekuna wynosi: 30 zł)
Zapewniamy: dojazd i powrót autokarem, zwiedzanie z przewodnikiem i atrakcje na miejscu, ubezpieczenie NW, napoje i przekąski, ognisko z kiełbaskami.
Rodziców i opiekunów prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa: osobiście w Sekretariacie Fundacji lub tel. 29 714 26 58, 506 754 402.
Liczba miejsc ograniczona
Organizatorzy:
Zarząd Fundacji Promyk
Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Ostrołęce

*Mamucia osada:
Powstała z pasji, odtwarzana latami - rodem z epoki, kiedy nasi przodkowie posługiwali się kamiennymi narzędziami. Mamucia Osada udowadnia, że Podlasie i dolina Biebrzy to nie tylko tradycyjnie rozumiana agroturystyka, ale i niepowtarzalna okazja do odpowiedzi na pytanie o warunki i sposób życia naszych praszczurów. W dodatku umożliwia każdemu możliwość sprawdzenia się w roli archaicznego mieszkańca tych ziem i na własnej skórze zakosztować życia zgodnego z rytmem natury.
Mamucia Osada to zrekonstruowana przez gospodarza, z wykształcenia i zamiłowania archeologa oraz zaprzyjaźnionych specjalistów z tej dziedziny siedziba ludzka z okresu paleolitu. Okresu, o którym z racji dziejowej odległości wiemy najmniej, a na większości szkolnych zajęć z historii jest traktowany po macoszemu. Szczególną wartość ma więc dla uczniów, którzy przyjeżdżają tu na zielone szkoły. Wierność pradawnym technikom i pieczołowitość odtworzonej osady została doceniona przez Polską Akademię Nauk, która umieściła go w specjalnie opracowanym przez Instytut Archeologii PAN przewodniku.


Więcej informacji na stronie: www.mamuciadolina.pl
Sponsorzy:


7 kwietnia 2017

Fundacja Promyk w Ostrołęce zaprasza na bezpłatne zajęcia i konsultacje dla dzieci.
I tak, dzieci 4-8 letnie mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych przez specjalistów z logorytmiki, bajkoterapii oraz muzykoterapii.
Aby z nich skorzystać, trzeba nie tylko mieścić się we wspomnianym przedziale wiekowym, ale także mieszkać w Ostrołęce i posiadać orzeczenia o niepełnosprawności z uwagi na uszkodzenie słuchu, mowy, autyzm bądź niepełnosprawność intelektualną.
Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane przez prezydenta Ostrołęki. Ich cele to: zmiana nieprawidłowych zachowań psychofizycznych (poprawa wydolności oddechowej, wzrost napięcia mięśniowego), redukcja zmęczenia, zachęcanie do ruchu, rozwój mowy i porozumiewania się z otoczeniem, poprawa artykulacji, uzyskanie postawy korespondencyjnej między ciałem a muzyką, integracja grupy, uwrażliwienie kulturowe, poszerzenie zainteresowań muzycznych wzbogacenie innymi forami sztuki, bajki, prace plastyczne, nabywanie umiejętności bliskich, serdecznych kontaktów z drugim człowiekiem, nabywanie umiejętności rozpoznawania i nazywania różnych stanów emocjonalnych. Cykl spotkań jest realizowany w ramach zadania publicznego: ,,Nabywanie ,rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych-rozwijanie umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach’’.
Ponadto Fundacja Promyk w kwietniu obchodzi Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. W związku z tym przez cały miesiąc zaprasza na bezpłatne konsultacje rodziców zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci. Specjaliści sprawdzą, czy dziecko rozwija się prawidłowo, ale nie będą stawiać żadnych diagnoz. Takie rozpoznanie jest istotne: im wcześniej się rozpocznie działania, tym lepsze mogą przynieść one rokowania. Zapisywać się na bezpłatne konsultacje, a także zajęcia (oraz uzyskać informacje na ich temat) można pod numerem telefonu: 506 754 402 lub osobiście z siedzibie fundacji (ul. Kołobrzeska 7, Ostrołęka).

2 kwietnia 2017

Fundacja Promyk 02.04 2017 brała udział w pochodzie ulicznym przy Galerii Bursztynowej zorganizowanym z okazji Niebieskiego Dnia Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia 2016

Jak co roku, Fundacja "Promyk" włączyła się w obchody święta z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji na terenie placówki odbyły się nieodpłatne konsultacje dla rodziców, nauczycieli, pedagogów i wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniem jakim jest autyzm.

28 stycznia 2016

Zapraszamy na grupowe zajęcia usprawniające i wspierające funkcjonowanie dzieci i młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach. w okresie od II.2016r. do XI 2016r.
Zajęcia mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych - rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną, usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Oferta finansowana jest ze środków miasta Ostrołęka, dotyczy różnorodnych zajęć grupowych, które mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnego do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych intelektualnie i/lub z autyzmem. Rozwijanie umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem, właściwego funkcjonowania oraz wspierania w różnych rolach społecznych i środowiskach wymaga zastosowania różnych form rewalidacji i rehabilitacji. W zakresie rewalidacji będą odbywały się zajęcia w formie zabawy, często z wykorzystaniem edukacyjnych programów komputerowych. Przy realizacji celów i założeń rozwijane będą zaburzone funkcje poznawcze , m.in.: uwaga, koncentracja, koordynacje wzrokowo- słuchowo- ruchowe, procesy pamięci, rozumienie słyszanego/czytanego tekstu. Praca będzie przebiegała w oparciu o wybrane metody ogólnorozwojowe, techniki parateatralne, ćwiczenia ruchowe, kinezjologię edukacyjną Paula Dennisona. Oddziaływania rewalidacyjne podniosą umiejętności szkolne dzieci: motywację do zdobywania umiejętności w sposób szybki i trwały. Różnorodne ćwiczenia i zadania będą formą treningu, który wydobywa potencjał intelektualny dziecka i rozwija go wszechstronnie. Kształcenie ogólnorozwojowe Sprawne komunikowanie się z otoczeniem, pełnienie określonych ról społecznych wymaga rozwijania umiejętności społecznych dziecka. W tym kierunku niezbędne będą zajęcia z elementami socjoterapii, które pozwolą na wypracowanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach z zachowaniem norm i reguł społecznych, a także doskonalenie umiejętności współżycia w grupie zadaniowej, asertywności i nawiązania szerszych kontaktów społecznych, przyczyni się do lepszego funkcjonowania w społeczeństwie.
Podczas zajęć grupowych będą prowadzone również warsztaty arteterapii - to propozycja zajęć mających na celu usprawnianie i wspieranie funkcjonowania dzieci i młodzieży z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach. Sztuka, taniec, muzykoterapia oraz ruch nie tylko pomogą w uświadamianiu i wyrażaniu własnej odrębności, ale co najważniejsze, przyczynią się do stopniowego eliminowania zaburzonego funkcjonowania oraz zachwianego kontaktu z samym sobą i otoczeniem. Terapia ze sztuką inspiruje oraz edukuje, rozwija dyspozycje i aktywność twórczą, co może sprzyjać twórczemu i pełniejszemu kształtowaniu przez człowieka własnego życia, wzbogacając je o nowe zainteresowania, doznania i wartości. W odniesieniu do dzieci i młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną, oznacza to, że im bliższy i częstszy będzie kontakt dziecka z różnymi rodzajami sztuki, między innymi z muzyką, tym łatwiej będzie mu wyrażać własne przeżycia za pomocą pędzla, słowa, gestu czy instrumentu muzycznego.

*Aktualizacja: Projekt cieszył się wśród dzieci i rodziców dużym zainteresowaniem. Rodzice podopiecznych są zainteresowani tego typu zajęciami w przyszłości.

więcej zdjęć24 stycznia 2016

Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Fundacji "Promyk" zaprasza na:
kompleksową diagnozę i terapię dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami rozwojowymi:
- Integracji Sensorycznej - SI
- Psychologiczną
- Pedagogiczną
- Logopedyczną
Ponadto oferujemy:
- Diagnozę aktualnego poziomu funkcjonowania dziecka Testem PEP-R
- Terapię ręki
- Trening równowagi
- Trening astronautyczny
- Muzykoterapię
- Arteterapię
- Rehabilitację ruchową
- Fizjoterapię PNF, NDT
- Gimnastykę korekcyjną

Kontakt:
Fundacja Promyk Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
NIP: 758-235-63-06, KRS: 0000529959
ul. Kołobrzeska 7, 07-410 Ostrołęka
tel./fax: 29 7142658
tel.kom.: 506 754 402
email: fundacja-promyk@wp.pl
BANK Zachodni WBK Oddział Ostrołęka, numer konta: 21 1090 2590 0000 0001 3142 1330
Godziny otwarcia:
poniedziałek 9.00-20.00
sobota 9.00-16.00


21 stycznia 2016

Fundacja "Promyk" Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych zaprasza na bezpłatny cykl spotkań. W ramach projektu odbędą się m.in.: pogadanki z twórcami ludowymi czy wycieczki. Program skierowany jest do 5-7 letnich dzieci.
Głównym celem przedsięwzięcia jest rozbudzenie zainteresowań edukacją regionalną, budowanie mocnej więzi z najbliższym otoczeniem, inspirowanie w niezauważalny dla dziecka sposób nauki czytania, bezinteresowna chęć udziału dzieci w sytuacjach edukacyjnych sprzyjających nabywaniu umiejętności czytania, angażowanie spotkań z rodzicami, specjalistami oraz ekspertami i twórcami ludowymi.
W ramach projektu będą zorganizowane:
- spotkania z twórcami ludowymi, pisarzem,
- zajęcia prowadzone przez specjalistów (nauka czytania),
- wycieczki, m.in. do Nowogrodu.
Cykl spotkań odbędzie się w ramach projektu "Wychowanie dzieci przez czytanie w Mojej Małej Ojczyźnie", dotyczącego programu "Tu Mieszkam, Tu Zmieniam". Jego realizacja potrwa od lutego do maja. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

zdjęcia


12 grudnia 2015

Fundacja "Promyk" zorganizowała bezpłatne konsultacje w zakresie wspieraniania rozwoju dzieci i dorosłych od 12.12.- 16.12.2015r. Dzieci i rodzice oraz osoby dosrosłe mieli możliwość bezpłatnych konsultacji ze specjalistami: psychologiem, pedagogiem, logopedą, terapeutą integracji sensorycznej.

5 października 2015

Fundacja "Promyk" zakończyła z dużym zadowoleniem projekt "Organizowanie imprez turystyczno - rekreacyjnych" dla grupy 40-tu osób /dzieci i młodzieży/.

5 września 2015

W sobotę 05.09 bawiliśmy się w Stadninie w Zygi Ranch, w ramach projektu "Organizowanie imprez turystyczno-rekreacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnościami z terenu powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego"

zdjęcia17 sierpnia 2015

Nasza Fundacja zorganizowała imprezę turystyczno - rekreacyjną w Parku Rozrywki Knieja w Ostrołęce.

zdjęcia
26 lipca 2015

Fundacja "Promyk" Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych ogłasza rekrutację na uczestników zadania publicznego.
Zadanie publiczne dotyczyć będzie organizowania imprez turystyczno - rekreacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnościami z terenu powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego i zostanie sfinansowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Celem nadrzędnym zadania publicznego jest wspieranie aktywności osób niepełnosprawnych (dzieci i młodzieży) w sferze kulturalno - rekreacyjnej oraz w zakresie integracji i kontaktów społecznych.
Imprezy kulturalno - rekreacyjne odbędą się:
a) 2 imprezy kulturalno - rekreacyjne (jedna dla dzieci niepełnosprawnych 4-10 lat, druga dla młodzieży niepełnosprawnej 10-18 lat) na terenie powiatu ostrołęckiego: Teren siedziby Fundacji "Promyk" oraz w Parku Rozrywki Knieja - Ostrołęka, ul. Krańcowa.
b) 2 imprezy kulturalno - rekreacyjne (jedna dla dzieci niepełnosprawnych 4-10 lat, druga dla młodzieży niepełnosprawnej 10-18 lat) na terenie powiatu ostrowskiego: Teren Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Armii Krajowej 2 oraz w Gospodarstwie Agroedukacyjnym w Glinie (gmina Małkinia Górna).
Imprezy będą w pełni zaplanowane, począwszy od rezerwacji biletów wstępu poprzez transport, rehabilitację kulturalną, rekreacyjną i społeczną po wyżywienie i transport powrotny.
Grupa docelowa:
Adresatem naszego zadania są 40 osoby niepełnosprawne (dzieci i młodzież w wieku 4 - 18 lat, podzielone na 2 grupy: 4-10 lat oraz 11 - 18 lat) zamieszkujące na terenie woj. mazowieckiego na terenie powiatu ostrołęckiego bądź terenie powiatu ostrowskiego z orzeczoną niepełnosprawnością.
Uczestnicy z każdej grup będą uczestniczyli w 2 imprezach kulturalno - rekreacyjnych: jednej na terenie powiatu ostrołęckiego, drugiej na terenie powiatu ostrowskiego.
Formalne kryteria doboru uczestników zadania publicznego:
a) Oświadczenie o zamieszkaniu uczestnika zadania publicznego na terenie woj. mazowieckiego, powiat: ostrołęcki lub ostrowski; (w przypadku uczestników zadania - niepełnoletnich dzieci będą honorowane oświadczenia rodzica bądź opiekuna prawnego o zamieszkaniu dziecka na terenie woj. mazowieckiego, powiat: ostrołęcki lub ostrowski).
b) Przedstawienie orzeczenia o niepełnosprawności.
Każde dziecko niezależne od wieku będzie musiało uczestniczyć w imprezach pod opieką rodzica bądź opiekuna prawnego.
Beneficjentami ostatecznymi zadania publicznego będą mogły być jedynie osoby niepełnosprawne, które na dzień rozpoczęcia realizacji zadania nie są:
a) uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej,
b) pracownikami zakładów aktywności zawodowej.
Dodatkowo pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń. Wstępne terminy imprez kulturalno - turystycznych: sierpień - wrzesień 2015r. Osoby zainteresowane prosimy o osobiste zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego w siedzibie Fundacji "Promyk" w Ostrołęce na ulicy Kołobrzeskiej 7.
Zapraszamy w terminie od 20.07.2015r. do 31.07.2015r. (w dniach roboczych) w godz. 16.30 - 18.00.
Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 508 215 258 bądź poprzez e-mail: fundacja-promyk@wp.pl
Udział w projekcie jest dobrowolny, za zajęcia i wycieczki nie będą pobierane opłaty.
Zadanie finansowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.


21 czerwca 2015

Festyn osiedla Stacja na którym Fundacja „Promyk” miała swoje stanowisko w celu umożliwienia rodzicom bezpłatnych konsultacji w zakresie wspierania rozwoju dzieci i młodzieży. Mimo, iż pogoda niezbyt dopisała czas spędzony na festynie upłynął szybko i w miłym towarzystwie...


28 maja 2015

Fundacja "Promyk" przystąpiła do projektu "Dobry Start" w ramach programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich". Dzięki niemu wyposażono sekretariat w meble oraz zorganizowano kącik sensoryczny dla dzieci.


25 maja, 2015

Z okazji Dnia Dziecka, Fundacja „Promyk” organizuje bezpłatne konsultacje terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i ich rodziców...


15 kwietnia 2015

15 kwietnia 2015r. Fundacja "Promyk" zawarła porozumienie partnerskie z Fundacją "Synapsis"w sprawtie realizowania PROGRAMU WCZESNEGO WYKRYWANIA AUTYZMU "BADABADA", który powstał w odpowiedzi na problem rosnącej ilości urodzeń dzieci zagrożonych zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz niewystarczającej dostępności wczesnej diagnostyki dla dzieci do 3 lat. Celami programu "BADABADA" są:
a) zmniejszenie stopnia niepełnosprawności spowodowanego zaburzeniami ASD poprzez szybką interwencję we wczesnym stadium zaburzeń, b) dla osiągnięcia celów określonych w § 1. ust. 1 pkt 2 Fundacja podejmuje współpracę z wieloma Partnerami z różnych sektorów tworząc koalicję na rzecz Programu "Badabada".

8 kwietnia 2015

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Fundacja „Promyk” Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Dorosłych bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpłatnych konsultacji z Poradnikiem Autystycznym”. Akcja rozpoczęła się w czwartek 2 kwietnia. Potrwa do 11 kwietnia.
Celem akcji jest umożliwienie rodzicom i dzieciom zdobycia realnej pomocy, uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych, poszerzenia wiedzy na warsztatach oraz konsultacji ze specjalistami, którzy na co dzień prowadzą terapię dzieci z autyzmem.
Bezpłatne konsultacje skierowane są do wszystkich dzieci, a szczególnie do tych z autyzmem i jego spektrum, np. z zespołem Aspergera, oraz do dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej: nadpobudliwych, nadwrażliwych na dźwięki, dotyk, bądź zapachy.
2 kwietnia chętni wzięli udział w konsultacjach z pedagogiem specjalnym i bezpłatnych warsztatach z muzykoterapii (grupa wiekowa 2–8 lat).
Kolejne zajęcia odbyły się we wtorek, 7 kwietnia: w godz.16–19 konsultacje ze specjalistami integracji sensorycznej (prowadzone przez trzech specjalistów w trzech salach terapeutycznych), w tych samych godzinach (16–19) konsultacje z psychologiem, a od godz. 19 do 20 warsztaty dla rodziców pt. „Co czuje moje dziecko?”.
W piątek, 10 kwietnia w godz. 15.30–18.30 odbędą się konsultacje z pedagogiem specjalnym, a w godz. 18.30–19.15 warsztaty z muzykoterapii (dla grupy wiekowej 9–18 lat). W sobotę, 11 kwietnia w godz. 14–17 bezpłatnej porady udzieli logopeda.
Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych konsultacji powinny się wcześniej zarejestrować bezpośrednio w siedzibie Fundacji „Promyk”. Na konsultację należy wziąć dokumentację dotyczącą dziecka, jeśli taką posiadamy.

*foto:Katarzyna Staszczuk - wiceprezes Fundacji "Promyk"

1 kwietnia 2015

Odbyły się bezpłatne konsultacje z okazji "Światowego Dnia Autyzmu".
Fundacja "Promyk" zorganizowała bezpłatne konsultacje w zakresie zaburzeń rozwojowych dzieci ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z autyzmem. W czasie konsultacji prowadzono badania przesiewowe w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu, udzielano porad rodzicom, kierowano do ośrodków prowadzącch wielozespołową diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dzieci i rodzice mieli możliwość bezpłatnych konsultacji ze specjalistami: psychologiem, pedagogiem, logopedą, neurologopedą, terapeutą integracji sensorycznej oraz mieli możliowść uczestnictwa w zajęciach integracji sensorycznej.